Historia Metalimpex

Firma została założona w 1985 roku pod nazwą P.P.U. „METALIMPEX” Jerzy Chmielewski. W 2004r. firma ze względów prawnych została przekształcona w P.P.H.U. „METALIMPEX” Jerzy i Grzegorz Chmielewscy Sp. J. Początkowo przedmiotem działalności przedsiębiorstwa było ślusarstwo. Zajmowano się głównie wyrobem grzejników „fafir”. Stopniowo rozszerzano działalność w oparciu o współpracę z Fabryką Wagonów „PAFAWAG” we Wrocławiu, wykonując części do montażu wagonów kolejowych. Nasza współpraca z tą firmą trwała z przerwami do momentu jej likwidacji tj. około 15 lat. Od 1988 r. działania firmy zostały skierowane na potrzeby rolnictwa i podjęto współpracę z Przedsiębiorstwem Handlu Sprzętem Rolniczym „AGROMA” w Kaliszu. W tym czasie rozpoczęto produkcję części zamiennych do ciągników i maszyn rolniczych. Ponadto, dzięki współpracy z PZL MIELEC w Mielcu, rozpoczęto produkcję pomp zasilających paliwowych do samochodów i ciągników produkcji polskiej. Firma zajmowała się także naprawą pomp wtryskowych do samochodów i ciągników. Stopniowo wachlarz oferowanych wyrobów powiększał się. W 1989r. rozpoczęto produkcję głowic silnikowych do ciągników rolniczych produkowanych w Polsce. Następnie wprowadzono do oferty handlowej obudowy żeliwne do maszyn i ciągników rolniczych tj. różnego rodzaju pokrywy, pochwy zwolnicy. Od 1999r. firma wprowadziła do swojej oferty pompy zasilające do czeskiego typu ciągnika oraz pompy zasilające STAR i AUTOSAN. W 2000r. firma nasza współpracowała również z firmą DIPOL w Krynicznie, producentem blokad skrzyni biegów. W 2002r. rozpoczęliśmy ścisłą współpracę z producentem mebli fryzjerskich ,  wykonując kolumny hydrauliczne do foteli fryzjerskich.
Od 2005r. podjęliśmy współpracę z firmą ROBERT BOSCH Mirków – odbiorca układów hamulcowych oraz DeLaval Operations – odbiorca części składowych do zbiorników na mleko i nabiał. Współpraca trwa do dziś.
W 2011 rozpoczęto współpracę z firmą CHASSIS BRAKES INTERNATIONAL Wrocław

W czasie naszej długoletniej działalności zgromadziliśmy różnorodny park maszynowy, umożliwiający podjęcie wszelkiej działalności w zakresie obróbki metali. Posiadamy między innymi: centra obróbcze, szlifierki do wałów i otworów oraz do płaszczyzn, tokarki uniwersalne, automaty tokarskie CNC, frezarki pionowe i poziome, wiertarki słupowe, kolumnowe i promieniowe. W dalszym ciągu planujemy poszerzać swoją bazę techniczną, dzięki czemu zwiększą się nasze możliwości produkcyjne. Dla zachowania wysokiej jakości produkowanych wyrobów utrzymujemy regularne wzorcowanie wyposażenia pomiarowego.

Aktualnie panująca sytuacja wolnego rynku stworzyła duże możliwości ale jednocześnie nałożyła na przedsiębiorców nowe podwyższone wymagania pod względem jakości i konkurencyjności dostarczanych produktów. W naszej działalności stawiamy przede wszystkim na jakość i terminowość oferowanych usług. Wysoka jakość jest fundamentem, na którym budujemy naszą przyszłość o czym świadczy uzyskanie w marcu 2005 roku certyfikatu potwierdzającego spełnienie wymagań norm EN  ISO 9001:2000 obecnie EN ISO 9001-2008,  wydanego przez placówkę certyfikacyjną TUV CERT Thuringen, jako niezbędny element funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Staramy się aby nasze produkty i usługi były na jak na najwyższym poziomie, aby coraz lepiej zaspakajały potrzeby klientów. Mamy nadzieję, że wdrożony system zarządzania jakością pomoże nam w dalszym procesie doskonalenia oferty.

Obecnie pracujemy nad wdrożeniem Systemu Zarządzania Jakością  wg ISO/TS 16949:2009.

35+ lat doświadczenia